Hledat

Nejbližší akce

Česko
Česko
21.04. Inline Megatest
Brno, BVV
Česko
Česko
12.05. Otrokovický in-line pohár 2018
Otrokovice
Česko
Česko
25.05. 2. jízda městem 2018
Brno, trasa Jih
Česko
Česko
15.06. 3. jízda městem 2018
Brno, Slatina
Slovensko
Slovensko
04.08. Trenčín inline 2018
Trenčín, Priemyselný park

Mám zájem o zasílání novinek z webu Brno-Inline e-mailem

Anketa

Používáte při bruslení helmu?

Baťův kanál

Parametry
Obtížnost: 
střední
Délka: 
75,00 km
Odkud: 
Kroměříž
Kam: 
Kostelany

Relativně nově zbudovaná cyklo a inline trasa je poměrně dlouhá a náročná. Přinese však spoustu zážitků a pro milovníky fotografií i možností vyfotit si nádhernou přírodu kolem Baťova kanálu. Tuto stezku využívají hojně cykloturisté, in-line bruslaři, vozíčkáři a pro pěší výlety i senioři. Její největší výhodou je, že je vedena mimo silniční provoz – křížení jsou řešena mimoúrovňově.  Jen u Kvasic, Bělova a Pahrbku u Napajedel je část stezky vedena po silnici.

Stezka začíná v Kroměříži u přístaviště (kousek pod lávkou pro pěší přes řeku Moravu) – parkování v okolí. První část stezky z Kroměříže do Kvasic vede po hrázi, povrch kvalitní. v létě ve stínu stromů J (žádné pečení se na sluníčku).  V Kvasicích za hřištěm je potřeba jet kousek po silnici a opět se napojit na stezku a pokračovat do Otrokovic (kvalitní povrch), z Otrokovic dále do Napajedel (tam trochu komplikace pro in-line – nutnost sjet ze stezky, okolo Baťova kanálu pouze polní cesta, kousek cesty tedy nutno absolvovat přes město- chodník), na ulici Pahrbek další perlička – a to v podobě velice špatného povrchu; dál se potom na stezku napojuje přes kemp. Dále po trase přes Spytihněv, Babice, Hustěnovice, Staré město vcelku pohodový povrch stezky;  jen potrápí v jednom úseku most přes řeku Moravu v podobě kostek na mostu.

Pro unavené  in-line bruslaře nebo cyklisty, kteří se nechtějí vracet nazpátek po trase je možnost si prodloužit si trasu z Kostelan do Kunovic nebo Ostrožské Nové Vsi a odtud vlakem nebo autobusem do Kroměříže nebo do místa svého bydliště.

Možnost výletů:

  • Modrá (rozhledna, skanzen)
  • Velehrad (barokní bazilika)
  • Kroměříž (zámek, možnost plavby po řece, vyhlídkové lety, krásná historická náměstí a uličky)
  • Napajedla (hřebčín, zámek)
  • Uherské Hradiště (slovácké muzeum, vinařské sklepy.)
  • Kunovice (letecké muzeum apod.)

Po cestě na trase je dostatek odpočívadel, sezení, občerstvení  nebo je možnost si vzít svačinku a pití sebou a najíst se v krásné přírodě.

Obrázek: 
PřílohaVelikost
batuv_kanal_2011_mapa.pdf589.06 KB
batuv_kanal_2011_titulka.pdf884.01 KB