Hledat

Nejbližší akce

Česko
Česko
25.05. 2. jízda městem 2018
Brno, trasa Jih
Česko
Česko
15.06. 3. jízda městem 2018
Brno, Slatina
Slovensko
Slovensko
04.08. Trenčín inline 2018
Trenčín, Priemyselný park

Mám zájem o zasílání novinek z webu Brno-Inline e-mailem

Anketa

Používáte při bruslení helmu?

Svitavská stezka - Mission Impossible 03

Třetí část seriálu o stezce podél řeky Svitavy chci věnovat jejímu současnému "zakončení" na severní straně, tj. v Husovicích za motorárnou Zetoru. Asfalt končí u mostu na úrovni ulice Gargulákova, dál je zámková dlažba a po pár desítkách metrů už jenom hlína. Měli bychom usilovat o prodloužení stezky na úroveň ulice Bratří Mrštíků a potom k Husovickému mostu (VMO), protože tomu zřejmě vůbec nic nebrání. Nebo snad ano?

Podívejme se na to podrobněji. Část se zámkovou dlažbou a hlínou se nachází podél motorárny Zetoru, tj. mezi Gargulákovou a Bratří Mrštíků. Tento hliněný výběh pro psy je na mapě značen jako "ulice" s názvem Sportovní nábřeží. Jednoznačně by zde pouze stačilo udělat povrch a stezka se prodlouží o 300 metrů.

Od ulice Bratří Mrštíků je situace horší, protože šířka stezky se mění na úzkou v pěšinu. Začínají zde zahrady, které zasahují téměř až k řece. Prošel jsem si všechny až k Husovickému mostu - jen JEDNA z nich má soukromého majitele, všechny ostatní patří městu nebo státu. S výkupem pozemků (jedná se o pár metrů) by zde snad neměl být problém. Tím bychom se dostali až pod Husovický most, který se stezkou podél řeky zjevně počítal, pne se vysoko nad řekou a zasahuje pod něj konec ulice Kaloudova. Tato část je už průjezdná dokonce autem.

Stručně řečeno: Prodloužení stezky od Gargulákovy po Kaloudovu (cca 500 metrů) v sobě nenese žádný technický ani finanční problém. Kde to tedy vázne?

Pokračování seriálu ZDE.