Hledat

Nejbližší akce

Česko
Česko
25.05. 2. jízda městem 2018
Brno, trasa Jih
Česko
Česko
15.06. 3. jízda městem 2018
Brno, Slatina
Slovensko
Slovensko
04.08. Trenčín inline 2018
Trenčín, Priemyselný park

Mám zájem o zasílání novinek z webu Brno-Inline e-mailem

Anketa

Používáte při bruslení helmu?

Inline bruslení po anglicku

Kdo se někdy poohlížel po zahraničních událostech, kde prim hrají inline brusle, musel mezi prvními najít i Anglii a konkrétně Londýn. Právě hlavní město Spojeného království je jedním z míst, kde se tento sportovní a volnočasový fenomén rozšířil vůbec nejvíce. Velkou měrou se o to zasloužil zejména klub London Skaters, kteří v místních parcích pořádají kurzy bruslení pro veřejnost a společně se závodní odnoží London Skaters Speed Team pak pořádají i inline maraton, který se letos dočkal již svého čtrnáctého ročníku.

Počátky díky nadšencům
Tým vznikl pod názvem E2XN díky skupince nadšenců kolečkového bruslení, kteří se chtěli v roce 2002 zúčastnit čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans – týmového vytrvalostního závodu na světoznámém automobilovém okruhu. Tisíce závodníků a úžasná atmosféra této akce nadchly účastníky natolik, že se skupina zúčastnila dalších závodů v Dijonu, Frankfurtu nebo Vídni. Následující rok pak k několika německým, francouzským či rakouským destinacím přibyl i premiérový ročník Londýnského Inline Maratonu, který se jezdí v nejbližším okolí cyklistického velodromu v Lee Valley, který je součástí Olympijského parku královny Alžběty.

Pro samotný tým pak byl klíčový rok 2004, kdy se E2XN spojil s London Skaters, aby společně v Londýně dělali reklamu nejen závodnímu, ale i fitness inline bruslení. Na popud společnosti a Britské federace rychlostního inline bruslení okolo velodromu vznikl mílový okruh, který je určen a nejvíce využíván právě pro kolečkové bruslení.Narůstající počet soutěží i účastníků pak z této srpnové události udělal jednu z vůbec největších akcí v celosvětovém měřítku. Kromě samotného maratonu se pořádá i půlmaraton, 30 minutové enduro, během kterého je úkolem zajet co nejvíce kol a stejná soutěž je i pro bruslaře s klasickými bruslemi s kolečky vedle sebe. Kdo se pak mezi pár šťastných kvalifikovaných nevejde nebo naopak má chuť svou jízdu na oficiálním okruhu znovu potvrdit, má ještě jednu oficiální možnost na britském šampionátu v inline bruslení, který se koná v polovině října. Zda se pro live sázení vyplatí důvěra v hlavní favority, nebo se o překvapení postará někdo z nováčků, bude jasné již tento měsíc. Internet nabízí neomezené možnosti jak se i formou tipů alespoň na dálku účastnit nejen inline událostí ve Velké Británii.

Oficiální tréninky i lekce bruslení
Právě příprava pod taktovkou samotného týmu je základem úspěchu. Kromě dvou večerních sekcí v týdnu se pravidelně členové scházejí o víkendech, přičemž využívají závodní tratě v Tatem Parku či volně přístupné stezky v Richmond Parku a Hyde Parku. Právě Hyde Park je i místem náborovým, respektive místo, kde členové týmu a lektoři s instruktorskými certifikáty učí malé i velké této sportovní aktivitě. V nabídce jsou jak individuální, tak i skupinové lekce, během kterých se malé děti či dospělí začátečníci učí první krůčky, obraty a brždění, zatímco profesionálové a zkušení jezdci pod vedením mistrů tohoto řemesla pilují detaily pro ještě preciznější a rychlejší jízdu.

Zdroj: http://londonskaters.com